Shoptet

Dokumentácia pre e-shop Shoptet


Služba Chameleoon využíva pre komunikáciu API rozhranie e-shopu Shoptet. Pre komunikáciu s API je potrebné objednať doplnok v administrácií Shoptetu alebo na stránke Shoptet doplnkov.

Doplnok Chameloon pre Shoptet

Ak ešte nemáte objednaný doplnok Chameleoon pre Shoptet tak otvorte na stránku doplnok Chameleoon pre Shoptet SK alebo doplnok Chameleoon pre Shoptet CZ. Po úspešnom objednaní doplnku Vám príde na e-mail, pod ktorým máte zaregistrovaný Váš e-shop, e-mail cez ktorý doplnok aktivujete. Po kliknutí na tlačidlo "Aktivovať" v e-maili sa Vám otvorí aplikácia Chameleoon. Následne je potrebné vykonať úvodný import objednávok. Vyberte si dátumový rozsah a stavy objednávok (vyberte si iba tie stavy objednávok, ktoré ešte nemáte vyexpedované). Tento krok sa vykonáva iba pri aktivácií doplnku, nové objednávky automaticky prejdú do aplikácie Chameleoon.

Označenie spôsobu úhrady objednávky

Označenie spôsobu úhrady objednávky vo Vašom systéme je dôležité nastavenie, podľa ktorého aplikácia Chameleoon určuje či sa zásielka posiela na dobierku alebo nie. Aplikácia neumožní používateľovi expedovať zásielku, ak nie je známy spôsob úhrady objednávky z prepojenia. Ak aplikácia zistí, že sa jedná o nový spôsob platby, ktorý nepozná, vyvolá akciu kde musí používateľ rozhodnuť či daný spôsob úhrady je považovaný za dobierku alebo nie. Po potvrdení akcie si výber aplikácia zapamätá.

Ignorovať váhu z e-shopu

Pokiaľ nemáte uvedenú váhu v e-shope alebo si neprajete prenášať váhu z e-shopu tak môžete zaškrtnúť toto políčko. Váha bude ignorovaná a nastaví sa váha, ktorú máte nastavenú pri cieľovom kuriérovi.

Automaticky doplniť číslo prepravy k objednávke v e-shope

Ak si prajete doplniť číslo zásielky k objednávke vo Vašom e-shope hneď po odoslaní zásielky, zaškrtnite toto políčko. Číslo zásielky môžete následne poslať Vaším zákazníkom v e-maily.

Nastavenie zmeny stavu

Aplikácia Chameleoon Vám ponúka automatickú zmenu stavu pri niekoľkých udalostiach. Môžete si nastaviť pravidlo pri akej udalosti sa má zmeniť stav objednávky vo Vašom e-shope.

Vytvorenie pravidla pre zmenu stavu

Po kliknutí na tlačidlo Pridať nové pravidlo sa Vám zobrazí okno pre konfiguráciu pravidla. Je potrebné zadať názov pravidla, vybrať stav zásielky a vybrať stav, na ktorý sa zmení vo Vašom e-shope. Ďalšie údaje pre zmenu stavu nie sú povinné. Ak si prajete bližšie špecifikovať zmenu stavu môžete ich vyplniť.

Ukážka pravidla pre zmenu stavu: Zmena stavu hneď po vytvorení zásielky u kuriéra môže vyzerať takto. Do políčka "Názov" môžeme zadať text "Po vytvorení zásielky", stav zásielky si vyberieme "Vytvorená" a stav v e-shope "Odoslaná". Následne stačí uložiť pravidlo stlačením tlačidla "Potvrdiť". Týmto pravidlom dosiahne, že sa hneď po vytvorení objednávky zmení stav v e-shope na "Odoslaná".

Označenie kuriéra vo Vašom systéme

Aby ste predišli manuálnemu výberu kuriérov pri expedícií, aplikácia Chameleoon dokáža podľa tohto nastavenia automaticky zaradiť objednávku pre vybraného kuriéra.

V administrácií Vášho e-shopu kliknite na položku "Nastavenia → Doprava a platby → Spôsob dopravy" v ľavom menu administrácie. Následne pre každého kuriéra, ktorým budete expedovať cez aplikáciu Chameleoon, skopírujte názov kuriéra a priraďte konfiguráciu kuriéra v aplikácií Chameleoon.