Prestashop

Dokumentácia pre e-shop Prestashop


Služba Chameleoon využíva pre komunikáciu API rozhranie e-shopu Prestashop. Pre prístup k API je potrebné vygenerovať nový API kľúč s príslušnými oprávneniami. Zoznam potrebných oprávnení nájdete ďalej v dokumentácií. Pre vytvorenie kľúča postupujte podľa nasledovných návodov.

 
Nastavenia prepojenia

Pre správnu komunikáciu s API e-shopu Prestashop je potrebné vyplniť v nastaveniach údaje URL adresu Vášho e-shopu, vygenerovaný API kľúč a vezriu Prestashopu.

Označenie spôsobu úhrady objednávky

Označenie spôsobu úhrady objednávky vo Vašom systéme je dôležité nastavenie, podľa ktorého aplikácia Chameleoon určuje či sa zásielka posiela na dobierku alebo nie. Aplikácia neumožní používateľovi expedovať zásielku, ak nie je známy spôsob úhrady objednávky z prepojenia. Ak aplikácia zistí, že sa jedná o nový spôsob platby, ktorý nepozná, vyvolá akciu kde musí používateľ rozhodnuť či daný spôsob úhrady je považovaný za dobierku alebo nie. Po potvrdení akcie si výber aplikácia zapamätá.

Ignorovať váhu z e-shopu

Pokiaľ nemáte uvedenú váhu v e-shope alebo si neprajete prenášať váhu z e-shopu tak môžete zaškrtnúť toto políčko. Váha bude ignorovaná a nastaví sa váha, ktorú máte nastavenú pri cieľovom kuriérovi.

Automaticky doplniť číslo prepravy k objednávke v e-shope

Ak si prajete doplniť číslo zásielky k objednávke vo Vašom e-shope hneď po odoslaní zásielky, zaškrtnite toto políčko. Číslo zásielky môžete následne poslať Vaším zákazníkom v e-maily.

Nastavenie zmeny stavu

Aplikácia Chameleoon Vám ponúka automatickú zmenu stavu pri niekoľkých udalostiach. Môžete si nastaviť pravidlo pri akej udalosti sa má zmeniť stav objednávky vo Vašom e-shope.

Vytvorenie pravidla pre zmenu stavu

Po kliknutí na tlačidlo Pridať nové pravidlo sa Vám zobrazí okno pre konfiguráciu pravidla. Je potrebné zadať názov pravidla, vybrať stav zásielky a vybrať stav, na ktorý sa zmení vo Vašom e-shope. Ďalšie údaje pre zmenu stavu nie sú povinné. Ak si prajete bližšie špecifikovať zmenu stavu môžete ich vyplniť.

Ukážka pravidla pre zmenu stavu: Zmena stavu hneď po vytvorení zásielky u kuriéra môže vyzerať takto. Do políčka "Názov" môžeme zadať text "Po vytvorení zásielky", stav zásielky si vyberieme "Vytvorená" a stav v e-shope "Odoslaná". Následne stačí uložiť pravidlo stlačením tlačidla "Potvrdiť". Týmto pravidlom dosiahne, že sa hneď po vytvorení objednávky zmení stav v e-shope na "Odoslaná".

Označenie kuriéra vo Vašom systéme

Aby ste predišli manuálnemu výberu kuriérov pri expedícií, aplikácia Chameleoon dokáže podľa tohto nastavenia automaticky zaraďiť objednávky pre vybraného kuriéra.

Moduly

Pre prenos údajov o vybranom odbernom mieste kuriéra Packeta alebo pre vybranú poštu/balikobox pri kuriérovi Slovenská pošta je potrebné nainštalovať do Vášho e-shopu dodatočné moduly. Tieto moduly umožnia aplikácií Chameleoon získať potrebné údaje o zvolených odberných miestach. Ak týchto kuriérov nevyužívate, môžete túto sekciu preskočiť.

  • Zásielkovňa modul
    • Po inštalácií tohto modulu je potrebné v administrácii Prestashopu pri vytvorenom API kľúči povoliť GET volania packetappi, packetery order, packetery_order_203, ps packetery_order (záleží to od verzie a podľa ponúkaných možností).
    • Ak používate verziu PS Moduly, je potrebné povoliť GET carts volania v administrácií Prestashopu.
  • Slovenská pošta modul
    • Po inštalácií tohto modulu je potrebné v administrácii Prestashopu pri vytvorenom API kľúči povoliť GET volania v administrácii Prestashopu pre ps_sp_order, ps_spmap_order, carts