TopTrans

Dokumentácia pre kuriéra TopTrans


Pre vytváranie objednávok prepravy a tlač štítkov u kuriéra TopTrans je potrebné požiadať o povolenie na prístup API TopTrans. Tento prístup Vám zriadí Váš obchodný zástupca na vyžiadanie alebo podpora kuriéra TopTrans.

Nastavenie kuriéra

Pre komunikáciu s API TopTrans je potrebné získať údaje Prihlasovacie meno a Heslo. Tieto údaje Vám poskytne Váš obchodný zástupca alebo podpora TopTrans. Po získaní prístupových údajov otvorte aplikáciu Chameleoon a vložte ich do nastavení pre TopTrans.

Následne je potrebné vyplniť údaje o platcovi a nákladke. Tu sa vypĺňa kedy sa platí preprava, IBAN a SWIFT kód na vyplácanie dobierok. Pri informácií o nákladke sa vyberá adresa, kde sa nákladka vykonáva.

Predvolené hodnoty

Aplikácia Chameleoon vám umožní prednastaviť si hodnoty potrebné pre expedíciu tak aby ste nemuseli pri každej objednávke
tieto údaje vypĺňať. Predvolené hodnoty Vám ušetria množstvo času, pomocou tento funkcionality dokážete prejsť proces expedácie za pár sekúnd. V prípade potreby môžete tento údaj zmeniť pri objednávke pokiaľ to bude situácia vyžadovať.

Pre kuriéra DPD môžete predvyplniť nasledujúce hodnoty:

 1. Váha
  • Váha sa úvádza v mernej jednote kg. Tento údaj môžete vyplniť priemernou hodnotou vaších balíkov.
  • Ak niektorá z expedovaných objednávok bude vo veľkej miere presahovať zadanú hodnotu, môžete váhu zmeniť pri konkrétnej objendávke.
 2. Počet balíkov
  • Tento údaj hovorí o tom, koľko balíkov má zásielka. Pokiaľ vo väčšine prípadov posielate jedno balíkovu zásielku, odporúčeme Vám nastaviť hodnutu na 1.
  • Ak niektorá z objednávok bude viacbalíková, môžete tento údaj zmeniť pri konkrétnej objednávke.
 3. Termín
 4. Obal
 5. Služba Comfort pri nákladke
 6. Služba Comfort pri výkladke
 7. Dodací list
 8. Služby

Tlač štítkov

Tlač štítkov je možná na formát pariera A4 a A6.