Packeta

Dokumentácia pre kuriéra Packeta


Pre vytváranie objednávok prepravy a tlač štítkov u kuriéra Packeta je potrebné získať prístup k API Packeta.
Tento prístup nájdete po prihlásení na portal kuriéra Packeta na adrese https://client.packeta.com/.

Prístupové údaje

Pre prístup k API kuriéra Packeta je potrebný API kľúč a v prípade, že využívate viacerých odosielateľov, je potrebné ich zadať do nastavení aplikácie Chameleoon.

API kľúč

Tento údaj nájdete v menu "Zákaznícka podpora → Heslo API".

Odosielatelia

Ak máte v portáli kuriéra Packeta viac ako jedného odosielateľa tak je potrebné zadať označenie odosielateľa do aplikácie Chameleoon.
Počet odosielateľov si môžete overiť v menu pod položkou "Informácie o používateľovi → Odosielatelia".

Nastavenie kuriéra

Zadajte prístupové údaje a odosielateľov (ak ich máte viac ako 1) do formulára pre kuriéra Packeta v aplikácií Chameleoon.

Povoliť priamu tlač kuriérského štítku

Kuriér Packeta poskytuje službu doručenie na adresu. Ak túto službu využívate, zaškrtnutím tohto políčka aplikácia Chameleoon získa štítok priamo od cieľového kuriéra a nebude tak nutné na strane kuriéra Packeta prelepovať štítok čo zrýchli expedíciu a ušetrí Vám peniaze.

Predvolené hodnoty

Aplikácia Chameleoon vám umožní prednastaviť si hodnoty potrebné pre expedíciu tak aby ste nemuseli pri každej objednávke
tieto údaje vypĺňať. Predvolené hodnoty Vám ušetria množstvo času, pomocou tento funkcionality dokážete prejsť proces expedácie za pár sekúnd. V prípade potreby môžete tento údaj zmeniť pri objednávke pokiaľ to bude situácia vyžadovať.

Pre kuriéra Packeta môžete predvyplniť nasledujúce hodnoty:

 1. Váha
  • Váha sa úvádza v mernej jednote kg. Tento údaj môžete vyplniť priemernou hodnotou vaších balíkov.
  • Ak niektorá z expedovaných objednávok bude vo veľkej miere presahovať zadanú hodnotu, môžete váhu zmeniť pri konkrétnej objendávke.
 2. Počet balíkov
  • Tento údaj hovorí o tom, koľko balíkov má zásielka. Pokiaľ vo väčšine prípadov posielate jedno balíkovu zásielku, odporúčeme Vám nastaviť hodnutu na 1.
  • Ak niektorá z objednávok bude viacbalíková, môžete tento údaj zmeniť pri konkrétnej objednávke.
 3. ID pobočky/kuriéra
  • Tento údaj slúži pre výber kuriéra v prípade, že využívate službu doručenie na adresu. To políčka je potrebné zadať ID kuriéra, ktoré nájdete v portáli kuriéra Packeta.
 4. Predvolený odosielateľ
  • Ak máte viac ako jedného odosielateľa, vyberte jednú z dostupných hodnôt.
 5. Hodnota objednávky / poistenie
  • Táto hodnota slúži pre poistenie zásielky. Ak hodnota objednávky bude 0 alebo hodnota objednávky nebude vyplnená, použije sa hodnota z vyplneného políčka.
 6. Vždy poistiť hodnotu
  • Zaškrtnútim tohto políčka sa vždy použije hodnota z políčka Hodnota objednávky / poistenie aj v prípade, že bude vyplnená hodnota objednávky.
Rozdelenie na balíky

Táto funkcionalita umožní automatické zvýšenie počtu balíkov pokiaľ bude splnená zadaná podmienka.

 1. Podľa váhy
  • Ak objednávka presiahne zadanú váhu, aplikácia automatický navyší počet balíkov
  • Príklad: ak nastavíme pravidlo nastavíme pravidlo max 15kg na balík a objednávka váži 30kg, aplikácia automatický nastaví počet balíkov na 2 a vytlačia sa 2 štítky
 2. Podľa počtu položiek
  • Pokiaľ posielate každú položku ako samostatný balík, aplikácia automaticky nastaví počet balíkov podľa počtu položiek na objednávky
  • Príklad: ak nastavíte toto pravidlo ako aktívne a došlá objednávka obsahuje napríklad 5 položiek, aplikácia automatický nastaví počet balíkov na 5 a vytlačí sa 5 štítkov

Tlač štítkov

Môžete si vybrať z rôzných formátov tlače. Chameleoon podporuje tieto formáty:

 1. A4
 2. A6
 3. A7 na A7
 4. A7 na A4
 5. 105x35mm na A4
 6. A8 na A8

FAQ

Je možné vytlačiť 8 štítkov na A4?

Áno je to možné, pri kuriérovi Packeta si môžete nastaviť tlač štítkov A7 na A4. Táto možnosť Vám umožní tlačiť 8 štítkov na formát papiera A4. Názorná ukážka viď. obrázok.