Česká pošta

Dokumentácia pre kuriéra Česká pošta


Pre vytváranie objednávok prepravy a tlač štítkov u kuriéra Česká pošta je potrebné požiadať Vášho obchodného zástupcu v Českej pošte o aktiváciu B2B brány a o spárovanie s ID certifikátu 12286324. Taktiež si s obchodným zástupcom dohodnite službu bezhotovostná dobierka kvôli správnemu vyplácaniu dobierok.

Nastavenie kuriéra

Pre komunikáciu s B2B bránou kuriéra Česká pošta je potrebné získať údaje ID zmluvy (ID CČK složky) a ID zákazníka (přidělené technologické číslo). Tieto údaje Vám poskytne Váš obchodný zástupca. Po získaní prístupových údajov otvorte aplikáciu Chameleoon a vložte ich do nastavení pre kuriéra Česká pošta.

Následne je potrebné vyplniť doplňujúce informácie. Tu sa vypĺňaju tieto údaje:

 • PSČ pošty pre podaj zásielok
 • Podacie miesto
Predvolené hodnoty

Aplikácia Chameleoon vám umožní prednastaviť si hodnoty potrebné pre expedíciu tak aby ste nemuseli pri každej objednávke
tieto údaje vypĺňať. Predvolené hodnoty Vám ušetria množstvo času, pomocou tento funkcionality dokážete prejsť proces expedácie za pár sekúnd. V prípade potreby môžete tento údaj zmeniť pri objednávke pokiaľ to bude situácia vyžadovať.

Pre kuriéra DPD môžete predvyplniť nasledujúce hodnoty:

 1. Váha
  • Váha sa úvádza v mernej jednote kg. Tento údaj môžete vyplniť priemernou hodnotou vaších balíkov.
  • Ak niektorá z expedovaných objednávok bude vo veľkej miere presahovať zadanú hodnotu, môžete váhu zmeniť pri konkrétnej objendávke.
 2. Počet balíkov
  • Tento údaj hovorí o tom, koľko balíkov má zásielka. Pokiaľ vo väčšine prípadov posielate jedno balíkovu zásielku, odporúčeme Vám nastaviť hodnutu na 1.
  • Ak niektorá z objednávok bude viacbalíková, môžete tento údaj zmeniť pri konkrétnej objednávke.
 3. Typ zásielky
 4. Rozmer zásielky
 5. Úložná lehota
 6. Spôsob dodania
 7. Avízo
 8. Dodatočné služby

Tlač štítkov

Môžete si vybrať z dvoch formátov tlače a to A4 alebo A6.