123 kuriér

Dokumentácia pre kuriéra 123 kuriér


Služba Chameleoon využíva pre komunikáciu s kuriéromm 123 kuriér priame API napojenie. Pre vytváranie objednávok prepravy a tlač štítkov u kuriéra 123 kuriér sú potrebné iba prístup do portálu.

Prístupové údaje

Pre prístup potrebujete prihlásovacie meno, heslo a ID zvozovej adresy. Tento údaj nájdete po prihlásení do portálu kuriéra 123 Kuriér. IBAN nie je potrebné vyplniť. IBAN sa v vypĺňa len vtedy, ak zakaznik chce posielat dobierky na iný IBAN ako má registrovaný u 123 Kuriéra.

Ako získať ID zvozovej adresy?

Nastavenie kuriéra

Zadajte prístupové údaje do formulára pre kuriéra 123 kuriér v aplikácií Chameleoon.

Predvolené hodnoty

Aplikácia Chameleoon Vám umožní prednastaviť si hodnoty potrebné pre expedíciu tak aby ste nemuseli pri každej objednávke
tieto údaje vypĺňať a tým Vám táto funkcionalita ušetrí množstvo času. V prípade potreby môžete tento údaj zmeniť pri objednávke pokiaľ to bude situácia vyžadovať.

Pre kuriéra 123 kuriér môžete predvyplniť nasledujúce hodnoty:

 1. Váha
  • Váha sa úvádza v mernej jednote kg. Tento údaj môžete vyplniť priemernou hodnotou vaších balíkov.
  • Ak niektorá z expedovaných objednávok bude vo veľkej miere presahovať zadanú hodnotu, môžete váhu zmeniť pri konkrétnej objendávke.
 2. Počet balíkov
  • Tento údaj hovorí o tom, koľko balíkov má zásielka. Pokiaľ vo väčšine prípadov posielate jedno balíkovu zásielku, odporúčeme Vám nastaviť hodnutu na 1.
  • Ak niektorá z objednávok bude viacbalíková, môžete tento údaj zmeniť pri konkrétnej objednávke.
 3. Notifikácia
  • SMS notifikácia a tel. notifikácia je povolená iba pre Slovensko a Česko.
 4. Služba
 5. Pripoistenie
  • UPOZORNENIE: pripoistenie je spoplatnené (1% z hodnoty zásielky), ktorá je nad ramec klasického poistenia, podrobnosti vo VOP 123 Kuriéra
  • Úvadza sa v mene €.

Tlač štítkov

Môžete si vybrať z dvoch formátov tlače a to A4 alebo A6.